Spektrometr iskrowy ESAPORT

Prezentowany tutaj spektrometr iskrowy to wyjątkowe urządzenie, które umożliwia wykonywanie bardzo precyzyjnych i szybkich analiz składu wielu metali, w tym stali, stopów miedzi, aluminium, niklu, tytanu czy kobaltu i to poza ścianami laboratorium. Jest niezwykle praktyczny i mobilny, a to wszystko ze względu na niewielkie rozmiary i bardzo stabilny wózek transportowy wysokiej jakości. Dzięki takiej konstrukcji nie ma problemu z przemieszczeniem urządzenia między miejscami, w których ma być wykonywany pomiar.
Spektrometr iskrowy ESAPORT

Spektrometr iskrowy ESAPORT - cena

Jedną z kwestii, która bardzo często interesuje specjalistów korzystających z tego typu narzędzi, jest oczywiście to, ile one kosztują. Otóż wbrew pozorom, spektrometr, który został przedstawiony w tym wpisie, nie należy do najdroższych, co jest jego cechą charakterystyczną, ponieważ regularnie otrzymuje on pochwały za idealny stosunek jakości i możliwości do ceny, w jakiej można go kupić. To naprawdę wyróżniające się urządzenie, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę.

Sprawdź ofertę spektrometrów!

Spektrometr rentgenowski

Spektrometr do stali ESAPORT - specyfikacja

Spektrometr iskrowy do analizy składu metali ESAPORT został zaprojektowany tak, aby nie tylko spełniać najwyższe możliwe standardy, ale także, żeby zapewnić użytkownikowi komfortowe i zarazem precyzyjne wykonywanie pomiarów. Z tego względu jego specyfikacja przedstawia się następująco:

OPTYKA: komora optyczna została zabezpieczona przed dostępem światła i kurzu, w jej konstrukcji zastosowano wysokorozdzielcze matryce CCD, jej pole widmowe ma 190 na 410 nm i dokładnie tyle samo ma zakres widmowy.

ŹRÓDŁO ISKRY DO DOKŁADNEJ ANALIZY zapewnia generator, który wykorzystuje technikę HEPS. Charakteryzuje się on iskrą wstępną o dużej energii (nawet do 500 Hz).

ŹRÓDŁO ŁUKU W TRYBIE SORTOWANIA w tym urządzeniu jest stałoprądowe - 35V/5A.

SONDA to z kolei lekki pistolet wykonany z aluminium i teflonu, który wyposażony został w przewód ze światłowodem o długości trzech metrów.

Jeżeli chodzi natomiast o wymiary tego urządzenia oraz jego wagę, to mamy tutaj 600 na 290 na 510 milimetrów oraz 23 kilogramy (mierzone wraz z torbą i sondą).